0 850 307 4 365 | S.S.S

Ana SayfaVip Kurye

Vip Kurye

Vip kurye, normal dağıtımdan farklı olarak en hızlı, güvenli ve gönderiye özel taşıma şeklidir. Vip kurye gönderileri en kısa sürede ve en iyi koşullarda alıcıya ulaşır. Acil yetişmesi gereken evrak, paket, yedek parça, sipariş veya diğer her şey için kullanılmaktadır. Ticari gönderiler ve günlük işlerde pek çok avantajı da yanında getirmektedir.

Vip kuryenin avantajları nelerdir?

vip moto kurye avantajları
  • En hızlı teslimat yapılan özel bir kurye hizmetidir. Teslimatlar genellikle 60-75 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.
  • Sadece gönderiye özeldir. Bu yüzden en güvenli taşıma şeklidir. Gönderinin diğer gönderilerden etkilenme ve zarar görme ihtimali yoktur.
  • Taşıma güzergahı özel belirlenmektedir. Trafikten etkilenmeden, en kısa ve en güvenli güzergah tercih edilmektedir.
  • Özellikle ilaç, yemek veya hediyelik eşya gibi hassas, bozulma ihtimali olan ve kırılabilir ürünler güvendedir.
  • Tüm kullanıcılar için uygundur. Kurumlar, firmalar veya bireysel kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır.
  • Mesai saati kavramı yoktur. Pazar günleri dahil haftanın her günü 7/24 hizmet verir.
  • Özellikle konum tecrübesi olan, deneyimli kuryeler yönlendirilmektedir.
  • Hem vip moto kurye hem de arabalı kurye hizmeti vardır.
Vip Kurye

Kimler vip kurye kullanmaktadır?

Genellikle çok acil, önemli ve değerli şeyler gönderen kişi veya kurumlardır. Özellikle yetişmesi gereken evrak, ticari gönderiler ve siparişlerde oldukça sık tercih edilmektedir. Bunun yanında pasta, çiçek hediyelik eşya ve yemek gibi hassas ürünler gönderenlerin sayısı oldukça fazladır. Yine bilgisayar, telefon veya değerli ürünler göndermek isteyen kullanıcıların da vaz geçilmezidir.

Taşıma işlemi hangi araçlarla yapılmaktadır?

Kullanılan araç belirlenirken paketin ve gönderinin özelliklerine etkilidir. Örneğin acil yetişmesi gereken bir evrağı motosikletli kuryeler taşır. Bunun en önemli sebebi yoğun trafikten etkilenmemesidir. Ayrıca en dar sokakları dahi kolayca kullanabilmektedir. Bu şekilde teslimat süresi en kısa olur.

Bunun yanında bazı gönderiler için ise arabalı kuryeler gerekir. Bu genellikle motorlu kurye ile taşınamayan gönderiler için geçerlidir. Bazen de gönderinin motorla taşınması mümkün olsa dahi arabalı kullanılmaktadır. Örneğin özel bir kıyafet teslimatında moto kurye kullanmak mümkündür. Fakat ütüsünün bozulmaması veya ürünün zarar görmemesi için özellikle arabalı kurye tercih edilebilmektedir. Yine de küçük gönderilerde motor kurye kullanımı daha yaygındır. Çünkü motorlu kurye ile teslimat süresi arabalı kuryeye göre çok daha kısadır.

Vip kurye pahalı mıdır?

Vip kuryenin diğer hizmet türlerine göre daha pahalı olduğu doğrudur. Fakar vip kuryeler genellikle çok önemli gönderiler için kullanılmaktadır. Yetişmeyen gönderiler çok daha büyük ekonomik kayıplara neden olur. Bu yüzden verilen kurye ücretinin yanında yetişmeyen gönderinin verdiği zararda dikkate alınmalıdır. Bu yüzden aslında pahalı değil tam aksine aksayan işlerin verdiği zarara göre çok daha ekonomiktir.

Kurye nasıl çağırılır? Teslimat nasıl gerçekleşir?

Kurye çağırmak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Telefon, internet yada çeşitli uygulamalar üzerinden talep oluşturulabilmektedir. Kurye365 işlemleri daha da hızlandırmak için kurye çağır uygulaması geliştirmiştir. Bu sayede günün her saati talep oluşturmak mümkündür. Gelen talepler ise temsilcilerimiz tarafından adrese en yakın firmaya iletilmektedir. Böylece teslimat süreleri çok daha kısalmaktadır.

Vip Arabalı Kurye

Nelere dikkat edilmelidir?

Vip kuryelerin taşıdığı gönderiler genellikle önemli ve acildir. Bu nedenle gönderinin güvenliği veya gecikme olmaması ayrıca önem arz etmektir. Bundan dolayı hizmet alırken güvenilir ve tecrübeli firmalar tercih edilmelidir. Aksi halde teslimatlarda ciddi aksaklıklar ve gecikmeler yaşanır. Ayrıca taşımayı yapan personel de şehri ve güzergahları çok iyi bilmelidir. Böylece teslimatlar en hızlı şekilde yapılabilmektedir.

Şehir dışına paket göndermek mümkün mü?

Evet, şehirler arası gönderim de yapılabilmektedir. Fakat bu genellikle yakın veya komşu iller için geçerlidir. Örneğin İstanbul’dan Bursa, Tekirdağ veya İzmit gibi şehirlere vip hizmet vardır. Ankara, İzmir, Antalya gibi diğer şehirler için de yine aynı durum geçerlidir.

Burada bir noktayı da ayrıca dikkate almak gerekir. Şehir dışı gönderiler için genellikle kargo kullanılmaktadır. Aynı şehre dahi gönderilen paketlerin kargo teslimat süresi ise en az 2 gündür. Bazen bir haftayı bile bulabilmektedir. Standart moto kurye hizmetinde bile bu süre çok daha kısadır. Bu yüzden vip olsun yada olmasın teslimatların çok hızlı olduğu unutulmamalıdır.