0 850 307 4 365 | S.S.S

Ana SayfaNöbetçi Kurye

Nöbetçi Kurye

Nöbetçi kurye, standart dağıtımın gerçekleştirilemediği durumlarda sadece acil gönderiler için hizmet vermektedir. Eğer adres girişi yapmadan bu sayfa açıldı ise Adrese Kurye Çağır tıklayınız. Adres girişi yaptıysanız kurye talebi oluşturmak için aşağıdaki formu doldurunuz. 

Kurye Talep Formu  Moto KuryeArabalı Kurye  Nöbetçi Kurye

  Nöbetçi Kurye Hizmeti Nedir?​

  Özellikle gece saatlerinde veya çok özel zaman dilimlerinde teslimatların planlanmasında değişikliğe gidilmektedir.  Bunun en önemli nedeni  teslimatları sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde tamamlamak istememizdir. Gönderi ile ilgili bilgiler müşteri temsilcilerimiz tarafından alınmakta ve işlemin ne zaman gerçekleştirilebileceği belirlenmektedir. Böylece hem müşterilerimizin hem de kuryelerimizin mağdur olmamalarının önüne geçilebilmektedir.

  Örneğin çok olumsuz hava koşullarında sınırlı sayıda taşıma yapılabilmektedir. Bu nedenle standart taşıma prosedürleri yerine gönderiye özel taşıma planlaması yapılmaktadır. Kuryelerimizin güvenliği açısından özellikle acil olmayan gönderilerin taşıması da yapılmamaktadır. Yine zarar görmesi muhtemel gönderiler de ya taşınmamakta yada gönderiye uygun farklı bir araç yönlendirilmektedir.

  Sistem neden fiyat hesaplamıyor?

  Nöbetçi kurye ihtiyacı tespit edildiğinde otomatik fiyat hesaplaması yapılmaz. Teslimatların sorunsuz şekilde tamamlanabilmesi için kayıtlar müşteri temsilcilerimiz tarafından alınmaktadır.

  İstanbul’da haftanın her günü akşam 21:00 den sonra nöbetçi kuryelik sistemi devreye girmektedir. İstanbul için 7/24 kesintisiz hizmet verilmektedir. İstanbul dışındaki şehirlerde ise sadece pazar günleri nöbetçi kuryelik hizmeti verilmektedir.  Aynı zamanda olumsuz hava koşulları gibi durumlarda da sadece nöbetçi kuryeler hizmet vermektedir. Aşırı yoğunluk yaşanan zamanlarda da hem yeni gönderiler hem de mevcut teslimatlarda gecikme yaşanmaması için kullanıcılar bu sayfaya yönlendirmektedir.

  Kayıt oluşturduğumda hemen kurye yönlendirilir mi?

  Maalesef hayır. Sistemin amacı teslimatların sorunsuz gerçekleşmesidir ve genellikle özel zamanlarda bu yöntem kullanılmaktadır.  Özellikle acil durumlarda müşterilerimiz kayıt oluşturduğunu düşünerek kurye beklemekte bu da mağduriyetlere neden olmaktadır. Bu nedenle önce teslimat için müsait kurye olup olmadığı kontrol edilmektedir. Müsait kurye olduğunda yönlendirme yapılmadan önce müşterilerimiz telefonla aranmaktadır. Gerekli bilgilendirme yapılarak ihtiyaç halinde kuryelerimiz ilgili adrese yönlendirilmektedir. 

  Hangi durumlarda nöbetçi kurye hizmeti veriyoruz?

  En önemli önceliğimiz her zaman kuryelerin çalışma koşulları ve güvenliği. Kuryelerimizin güvenliğini riske atacak hiç bir koşulda taşıma işlemi gerçekleştirmiyoruz. Bununla birlikte bir diğer önemli önceliğimiz ise gönderilerin sorunsuz şekilde teslim edilmesi. Bu nedenle bazı özel koşullarda nöbetçi kurye hizmetine geçiyoruz. 

  • Kuryelerin sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir durum olduğunda
  • Gece saatlerinde ve pazar günleri
  • Resmi tatil günlerinde, milli ve dini bayramlarda
  • Olumsuz hava koşullarında
  • Teslimatları olumsuz etki etmesi muhtemel beklenmedik durumlarda
  • Mevcut ve yeni gönderilerin teslimatında gecikmeler yaşatan yoğunluk saatlerde